Holiday Spirit gaveæske med cocktailmix (6 flasker formet som julekugler)
En festlig gaveæske med seks cocktailmix i flasker formet som julekugler - fra Cranberry Cosmo til Peppermint Martini. En sjov værtindegave til decembers julefester og gløgghygge.
Reklamelink · Du handler hos Coolstuff
Beskrivelse
Skal du til julefrokost, gløgghygge eller nytårsfest og mangler en værtindegave, der skiller sig lidt ud? Så er Holiday Spirit gaveæsken et rigtig sjovt bud! Her får du seks festlige cocktailmix, pakket i flasker, der er formet som julekugler. Vi synes simpelthen, det er en skøn idé, der passer perfekt til december.
Seks julekugler med fem smage
Æsken rummer i alt 6 stk. cocktailmix fordelt på 5 forskellige smagsvarianter. Der er noget for både dem, der kan lide det friskt og syrligt, det frugtige og det mere vinterlige. Cranberry Cosmo er med to gange, så den kan du roligt dele.
- 2 x Cranberry Cosmo
- Lemon Drop Martini
- Peach Bellini
- Apple Martini Cocktail Mix
- Peppermint Martini Cocktail Mix
Med de klassiske cocktailnavne er det nemt for dig at blande drinks hjemme, som smager af lidt mere end hverdag. Peppermint Martini er efter vores mening den mest juleagtige af dem alle.
En gave, der også pynter
Flaskerne ligner julekugler, og det gør æsken til en gave, der er sjov at pakke op. Stil den frem på bordet til julefesten, eller giv den til julens værtspar som tak for invitationen. Den er også oplagt som pakkeleg-gave eller som en lille hilsen til kollegaen, der altid står for drinksene til firmafesten.
Sådan kan du bruge den
- Som værtindegave til julefrokost og gløgghygge
- Som stemningsløfter til decembers fester
- Som julegave til den, der elsker cocktails
- Til en hyggelig drinksaften med vennerne mellem jul og nytår
Se også vores øvrige juledelikatesser og gaveæsker, hvis du leder efter flere idéer til julens gaver.
Fakta
- Indhold: 6 stk. cocktailmix i 5 smagsvarianter
- Flasker formet som julekugler
- Nettoindhold (oplyst): 100 ml
Produktoplysninger
- Smag
- Æble
- Smag
- Pebermynte
Du vil også kunne lide
Julegodter i rund bordeaux gaveæske, mix af fyldte chokoladekugler, lakridskugler, mandler og marcipan (480 g)
Gaveæske Maltesers & Friends med Maltesers, Mars, Twix og Milky Way (207 gram)
Lakridskugler med hindbær og hvid chokolade i flowpack (2 stk., ca. 13 g)
-49%
Surtido Granada, assortiment af spanske julesmåkager med mantecados og polvorones (700 g)
Christmas Specialities gaveæske med økologisk julechokolade (90 g)
Rustne Søm lakridsbolcher med salmiak (4 stk.)