Ka'vip ophæng Sara & Steffen, rød polyresin (6 cm)
Et lille Ka'vip ophæng med nissepigen Sara, der passer på rødkælkene, og ude-nissen Steffen, der elsker sne. Hyggelig julepynt med sin egen fortælling til juletræet.
Reklamelink · Du handler hos Bahne · fragt 39,00 kr.
Beskrivelse
Kender du Sara og Steffen? Her får du et lille Ka'vip ophæng med to af de hyggeligste nisser, vi kender, og de er klar til at flytte ind på dit juletræ. Nissepigen Sara og ude-nissen Steffen har hver deres helt egen lille historie. Det er præcis den slags pynt, der får julen til at føles lidt mere levende.
Mød Sara og Steffen
Sara er en skøn lille nissepige. Hendes yndlingsfugl er rødkælken, som hun synes er en rigtig julefugl, der hører julen til. Derfor passer hun godt på de små fugle.
Steffen er en frisk ude-nisse, som elsker sne og kulde. Han siger "på med vanten", og så farer han ud og laver små, finurlige snemænd med tykke maver og røde næser.
Vi er simpelthen vilde med, at pynten kommer med en lille fortælling. Den er oplagt at læse højt, mens I hænger pynten op sammen!
Lille pynt med stor julestemning
Ophænget er kun 6 cm højt, så det passer fint til juletræets grene, men du kan også hænge det i vinduet, på en gren i en vase eller på dørhåndtaget til børneværelset. Det er lavet i polyresin og holdt i rød, så det falder naturligt ind blandt den klassiske julepynt.
Og så er det en sød lille gave til en, der elsker nisser, eller en hyggelig tilføjelse, hvis du samler på Ka'vip-figurerne år for år. Se også vores øvrige juleophæng og juletræspynt.
Kort fortalt
- Ka'vip ophæng med nissepigen Sara og ude-nissen Steffen
- Højde: 6 cm
- Materiale: Polyresin
- Farve: Rød
Produktoplysninger
- Farve
- Rød
- Materiale
- Polyresin
- Højde
- 6 cm
Du vil også kunne lide
Juleornament 2026, harpe (palladiumbelagt)
Mistelten bundt, kunstig med 5 grene (H: 26 cm)
-49%
Perlesløjfe juleophæng, grøn (8 x 7 cm)
Hammershøi Christmas snekone til ophæng, hvid med dekoration (9 cm)
-70%
Candy juletræspynt i håndlavet glas
Bogstavornament N, forgyldt rustfrit stål (18 kt. guld)
Papirklip engel med sølvglorie og hjerter (11,5 cm)
Nyt i juleophæng & juletræspynt
Nisserikker 2018, rød polyresin (H6-9 cm)
Nisserikker 2016 nisse, 10 års jubilæum (5,8 cm)
Peo juletræspynt, mus i filtet uld (hvid)